Dzień Działkowca w ROD Sierosław III w 2019 r.

W sobotę 17 sierpnia 2019 roku odbyło się zorganizowane przez Zarząd ROD Święto Działkowca w ROD Sierosław III w Sierosławiu. Sobotnie świętowanie było podsumowaniem całego roku działalności Rodzinnego Ogrodu Działkowego oraz każdego działkowca. Wczesnym popołudniem plac przed Domem Działkowca został oddany do dyspozycji młodzieży młodszej i starszej. Zarząd zapewnił napoje, słodycze oraz dobrą muzykę dziecięcą. Dzieci bawiły się wspaniale, tańczyły a co najważniejsze były naprawdę zadowolone.

W części oficjalnej Prezes powitał serdecznie przybyłych działkowców, ich rodziny oraz gości. Zarząd zorganizował konkurs na Najładniejszą Działkę. Wyróżniono 12 działkowców, którzy z rąk Prezesa i przewodniczącego komisji otrzymali upominki. Wszyscy obecni wzięli udział w loterii fantowej.

Dzień Działkowca dla dorosłych rozpoczął się późnym popołudniem. Do tańca przygrywał zespół muzyczny. Dla działkowców Zarząd przygotował za  „przysłowiową złotówkę” poczęstunek składający się z grochówki z wkładką oraz chlebem z domowym smalcem. Pogoda dopisała, działkowcy również. Wszyscy bawili się do późnych godzin, a najwytrwalsi tańczyli do ostatniego bisu zespołu.

Tekst i zdjęcia
Mieczysław Dubisz