Dzień Działkowca w Międzychodzie

W dniu 07.09.2014 r. w Międzychodzie w Parku Skrzypczaka przy muszli koncertowej odbył się IV Dzień Korbola połączony z IV  Dniem Działkowca. Otwarcia imprezy dokonała Wiceburmistrz p. Agnieszka Leśniewska  w obecności Wiceprezesa OZ PZD w Poznaniu p. Jerzego Kucznerowicza, byłego wykładowcy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu profesora Tadeusza Baranowskiego, koordynatora Klubu Integracji Społecznej, a zarazem radnego Gminy Międzychód p. Wojciecha Mameta.  Wiceprezes OZ PZD przedstawił aktualną sytuację Związku, zachęcając do składania podpisów pod projektem Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop rozbiórkom altan”. Na zakończenie swojego wystąpienia dokonał  wręczenia, przyznanej przez Krajową Radę PZD, złotej odznaki „Zasłużony Działkowiec” prezesowi ROD „Spółdzielca” w Międzychodzie, a zarazem przewodniczącemu kolegium prezesów powiatu międzychodzkiego Stefanowi Gierze.

Dzień Korbola w Międzychodzie zorganizował Klub Integracji Społecznej, przy współudziale działkowców, którzy dostarczyli część dekoracji korbolowej. Na imprezie gościliśmy senatora RP Jana Filipa Libickiego.

Wśród wielu atrakcji była możliwość skosztowania różnorodnych potraw z dyni przygotowanych przez Zespół Szkół nr 2 i nr 3 w Międzychodzie, Stowarzyszenie „Empatia”, członków KIS oraz zupy dyniowej gotowanej specjalnie w trakcie imprezy przez p. Grzegorza Rusaka – Prezesa Polskiej Izby Produktu Regionalnego i specjalistów z Tamarynowej Osady w Łowyniu pod kierunkiem p. Romualda Jaśkiewicza . Uczestnicy festynu mieli okazję wziąć udział w konkursie „Uśmiechnięta dynia”, konkursach przygotowanych przez działkowców pt. „Największa dynia”, „Najdziwniejsza forma dyni”, „słonecznikowym" - na największy kwiatostan słonecznika i najdłuższą łodygę słonecznika. W trakcie festynu można było zaopatrzyć się w cebule tulipanów i innnych kwiatów cebulowych, sadzonki kwiatów, zakupić świeże owoce, przetwory i wyroby ekologiczne.  Można było również uzyskać porady „doktora roślin” oraz zadbać o swoją urodę, Organizatorzy zadbali również o sferę duchową - na muszli występowali mali artyści z Międzychodu, studium Arton, a także kabaret Dziura z Bukowca Górnego, a na zakończenie odbył się koncert zespołu FARBA. Impreza nie mogła by się odbyć bez hojności wielu sponsorów, w tym pozyskanych środków z Funduszy Unijnych.

 

Pobierz zdjęcia

Zobacz fotorelację