Dzień Działkowca w ROD „HCP-4” w Poznaniu

7. września 2019 r. w ROD "HCP-4" w Poznaniu obył się Dzień Działkowca. Mimo niesprzyjającej pogody Działkowcy licznie przybyli do Świetlicy ogrodowej, aby wrześniowy dzień spędzić wspólnie i obchodzić "Święto Działkowców w ROD”. Uroczystość była powiązana z otwarciem świetlicy ogrodowej, po trwającej od trzech miesięcy modernizacji częściowo sfinansowanej dzięki otrzymanej dotacji z budżetu Miasta Poznania. W ramach projektu na dofinansowanie zadań związanych z rozwojem rodzinnych ogrodów działkowych świetlicę wyposażono w nową instalację elektryczną i oświetlenie, toaletę i zbiornik na nieczystości ciekłe oraz przeprowadzono remont kuchni.

Witając przybyłych gości, obchody uroczystości otworzył Prezes ROD. Okręgowy Zarząd PZD w Poznaniu reprezentowała Pani Elżbieta Baszyńska – Wiceprzewodnicząca Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD. Podczas części oficjalnej wspomniano o przystąpieniu ROD do realizacji programu „ROD otwartych dla społeczności lokalnych” oraz o programach PZD: „Otwarty Program Bezpieczeństwa w ROD” i „Otwarty program nowoczesnego zagospodarowania działek na miarę potrzeb współczesnych rodzin”. Podsumowano również inwestycje przeprowadzone w ostatnim czasie. Po części oficjalnej dla wszystkich gości zorganizowano słodki poczęstunek, który był w większości przygotowany przez działkowców ROD i członków Zarządu. Wszystkich „ogrodowych cukierników” wyróżniono i nagrodzono. O godzinie 16:00 odbył się konkurs „Z wiedzy ogrodniczej i prawa w PZD”. Bardzo wysoki poziom pytań w formie testu najlepiej rozwiązała Pani Hanna Frąckowiak i otrzymała nagrodę za 1. miejsce, ponadto nagrodzono 2 i 3 miejsce. Konkurs na „Wiązankę dożynkową” wygrała Pani Bogusława Sławińska. Dla dzieci zorganizowano liczne atrakcje i konkursy, wszystkie dzieci biorące udział w uroczystości otrzymały upominki i nagrody.

W godzinach wieczornych dla wszystkich uczestników przygotowano posiłki z grilla oraz chleb ze smalcem i ogórkiem. Dodatkiem do ciepłego posiłku były przetwory przygotowane przez Działkowców z plonów pochodzących z „ogrodowych warzywników”. Obchody Dnia Działkowca w ROD „HCP-4” w Poznaniu są dowodem jedności i spółdzielczości działkowców. Zarząd ROD składa podziękowania wszystkim osobom, które pomogły w organizacji Dnia Działkowca w ROD „HCP-4” w Poznaniu.

Mateusz Wiśniewski
Prezes ROD „HCP-4” w Poznaniu