Okręg w Poznaniu zorganizował trzecie już szkolenie zarządów ROD z programu DGCS - PZD System

W dniach 13-14 września br. odbyło się kolejne szkolenie zarządów ROD z obsługi programu DGCS PZD System. W szkoleniu uczestniczyły osoby upoważnione do obsługi modułu "Ogrody działkowe" oraz księgowe obsługujące moduł "Finanse i księgowość". Szkolenie prowadziły osoby wyznaczone w OZ do obsługi programu: Anna Socha i Sylwia Marciniak.
 
Pierwsza część spotkań była poświęcona modułowi "Ogrody działkowe". Przekazano informację dotyczące tworzeniu naliczeń, wystawiania not działkowcom w zakresie opłat ogrodowych, ustalaniu, naliczaniu i rozliczaniu opłat licznikowych. Zarządy zostały przeszkolone w zakresie wprowadzania rozliczeń działkowców poprzez dokumenty KP oraz wyciągi bankowe. Pokazano, jak rozliczać częściowe wpłaty i powstałe nadpłaty oraz jak generować różne zestawienia i raporty. Przedstawiono również najczęstsze problemy wynikające z błędnego wprowadzania kwot oraz dat naliczeń i rozliczeń.
Druga część szkolenia obejmowała zagadnienia z zakresu modułu "Finanse i księgowość", począwszy od wstępnej konfiguracja ustawień, poprzez przypisywanie kont analitycznych do działkowców (kontrahentów), zasady wprowadzania bilansu otwarcia, aż do wprowadzanie nadpłat i zaległości, automatycznego księgowanie dokumentów z innych modułów, przestawiania wprowadzonych wzorców księgowań, księgowania ręcznego dokumentów (dokumenty kasowe, wyciągi bankowe, noty, polecenia księgowania). Omówiono dostępne raporty i zestawienia, zaprezentowano dostępne funkcje generowania bilansu, rachunku zysków i strat, oraz sprawozdań z funduszu rozwoju i oświatowego
 
Uczestniczy szkolenia zostali również zaopatrzeni w skrócone instrukcje obsługi programu w zakresie: 
1 - przeprowadzania aktualizacji programu, 
2 - tworzeniu kopii bazy danych oraz podłączaniu bazy danych z kopii 
3 - od zainstalowania czystej wersji, wprowadzenie danych Ogrodu, działek, działkowców, przez ustalanie składników opłat ogrodowych i licznikowych (począwszy od stanu początkowego przez kolejne odczyty), do tworzenia i rozliczania wygenerowanych not.

Skrócone instrukcje mają stać się kompendium wiedzy po podstawowych funkcjach programu, z których będą korzystać zarządy ROD.