Spalanie odpadów na terenie ROD

Spalanie odpadów na terenie ROD

Zakaz spalania podyktowany jest nie tylko dobrym sąsiedztwem i względami bezpieczeństwa, ale również ekologią. Spalanie ma szkodliwy wpływ na glebę. Ogień wyjaławia ją, a ponadto zabija zwierzęta i mikroorganizmy.
Artystyczny Klub Seniora

Artystyczny Klub Seniora

W czwartek 22 pażdziernika, członkowie klubu seniora "Działkowiec" spotkali się na pierwszych warsztatach nauki decoupage.

"Dziennik Trybuna" o ROD im. 23 Lutego w Poznaniu

"Ponad 7 mln złotych - tyle stracił Polski Związek Działkowców przez błędy sądów w Krakowie i w Poznaniu. Zważając na to, iż polskie sądy biją rekordy w opieszałości postępowań szansa na odzyskanie tych pieniędzy jest znikoma, a na pewno zajmie długie lata.
Działkowcy na grzybach

Działkowcy na grzybach

Koło Seniorów „DZIAŁKOWIEC” przy OZ PZD w Poznaniu organizuje ciekawy program zajęć i wycieczek. Wśród nich znalazł się wyjazd autokarowy na grzyby w okolice Miedzichowa,
Lekcja przyrody w ROD im. Roosevelta w Poznaniu

Lekcja przyrody w ROD im. Roosevelta w Poznaniu

W dniu 30 września 2015 r. Ogród im. Roosevelta w Poznaniu gościł 21 uczniów klasy II C szkoły podstawowej im Jana III Sobieskiego.
Bezpieczeństwo w ROD

Bezpieczeństwo w ROD

Poruszono sprawy związane z bezpieczeństwem w ogrodzie, ze szczególnym naciskiem na zabezpieczenie ogrodów działkowych w okresie jesienno-zimowym.
Polska - Głos Wielkopolski: Działkowcy wygrywają w sądzie

Polska - Głos Wielkopolski: Działkowcy wygrywają w sądzie

Dawni działkowcy z ROD im. 23 Lutego w Poznaniu nie muszą płacić obecnym właścicielom ziemi odszkodowań za bezumowne korzystanie z gruntu. Tak orzekł sąd pierwszej instancji. Przeciwko działkowcom wytoczono około 100 spraw. Pierwszy wyrok, dotyczący odszkodowania, zapadł w maju.
Wreszcie sprawiedliwy wyrok!

Wreszcie sprawiedliwy wyrok!

Od wielu lat nie tylko poznańskich działkowców bulwersują wyroki sądowe, jakie zapadały w sprawie ROD im. 23 Lutego w Poznaniu. Przypomnijmy, że od 1998 r. toczyła się batalia o obronę tego ogrodu zagrożonego likwidacją wskutek roszczeń Beaty N., która od spadkobierców byłych właścicieli wywłaszczonych w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia kupiła w 1997 roku prawa do nieruchomości.
ROD HCP-4 w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2016

ROD HCP-4 w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2016

Działkowcy z ROD HCP-4 postanowili zgłosić projekt elektryfikacji swojego ogrodu do programu "Poznański Budżet Obywatelski". Teraz czekają na Wasze glosy!
Wizyta Klubu Seniora

Wizyta Klubu Seniora "Działkowiec" w ROD Sypniewo w Poznaniu

Działające przy OZ PZD Koło Seniorów „Działkowiec” w dniu 23 września gościło w ROD „Sypniewo".
OZ w Poznaniu wsparł akcję charytatywną

OZ w Poznaniu wsparł akcję charytatywną "CZTERY ŁAPY"

Organizatorzy koncertu charytatywnego podziękowali OZ PZD w Poznaniu za aktywną obecność w realizacji projektu udzielenia pomocy ""braciom mniejszym".
Szkolenie aktywu Kolegium Poznań Stare i Nowe Miasto

Szkolenie aktywu Kolegium Poznań Stare i Nowe Miasto

W dniu 16 września br. odbyło się kolejne szkolenie w bardzo ładnie wyremontowanej świetlicy ROD Nowa Przyroda.
Szkolenie aktywu ROD w Lesznie

Szkolenie aktywu ROD w Lesznie

W szkoleniu udział wzięli prezesi, sekretarze, skarbnicy, księgowi i przewodniczący Komisji Rewizyjnych.
II SPOTKANIE Z KULTURA I SZTUKA W ROD ZA NAMI

II SPOTKANIE Z KULTURA I SZTUKA W ROD ZA NAMI

ROD im. ks. L. Przyłuskiego w Poznaniu gościł we wtorek 8 września już po raz drugi działkowców, którzy oprócz zamiłowania do pracy na działce mają także inne pasje. Pod patronatem Okręgowego Zarządu PZD w Poznaniu oraz działającej przy OZ Komisji Polityki Społecznej  odbyło się  II Spotkanie z Kultura i Sztuką w ROD.
Dzień Działkowca w ROD Karolin w Koziegłowach

Dzień Działkowca w ROD Karolin w Koziegłowach

Dnia 5 września 2015 r., jak corocznie w ROD Karolin w Koziegłowach zorganizowano Dzień Działkowca. W imprezie uczestniczyli działkowcy z ROD, jak i zaproszeni goście.
80-lecie ROD im. Niedziałkowskiego w Środzie Wielkopolskiej

80-lecie ROD im. Niedziałkowskiego w Środzie Wielkopolskiej

5. IX. 2015 roku na terenie ROD odbyły się uroczystości jubileuszu 80-lecia Ogrodu im. Jerzego Niedziałkowskiego w Środzie Wielkopolskiej oraz Dnia Działkowca. Po wprowadzeni sztandaru i odśpiewaniu Hymnu Działkowców prezes  ROD pan Zenon Król powitał przybyłych działkowców wraz z rodzinami i zaproszonych gości.
Dzień Działkowca w ROD

Dzień Działkowca w ROD "Minikowo" w Poznaniu

Dla wszystkich działkowców miesiąc wrzesień oznacza zakończenie niezwykle słonecznego w tym roku okresu wakacyjnego, jak i moment podsumowania uzyskanych w tym sezonie plonów.
Działkowcy z Okręgu Poznańskiego świętowali

Działkowcy z Okręgu Poznańskiego świętowali

Zgodnie z tradycją Polskiego Związku Działkowców 29 sierpnia spotkali się na terenie poznańskiego Rodzinnego Ogrodu „Nowa Przyroda”, aby uroczyście świętować swój Dzień.
Prywatny kawałek

Prywatny kawałek "Raju" Państwa Marek

W czasopiśmie "Chwila dla Ciebie" ukazała się rozmowa z Panią Janiną Marek z ROD im. 2. Armii Wojska Polskiego w Poznaniu.
30 lat Rodzinnego Ogrodu Działkowego

30 lat Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Zakątek" w Opalenicy

W dniu 22 sierpnia 2015 r. w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym ZAKĄTEK w Opalenicy odbył się festyn z okazji 30-lecia istnienia Ogrodu , Dnia Działkowca oraz 15 lat prezesury Pani Teresy Kaczmarek . Po odegraniu Hymnu PZD Pani Prezes Teresa Kaczmarek powitała zaproszonych gości : Józefa Kasprzaka członka Prezydium OZ PZD w Poznaniu , Burmistrza Opalenicy Tomasza Szulca, Radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Ryszarda Napierałę , Prezesa ROD „Nad Nielbą” w Wągrowcu Krystynę Zych . Pani Prezes przedstawiła...
« pierwsza23242526272829ostatnia »