Wiosenne wyjazdowe szkolenie Społecznej Służby Instruktorskiej OZ PZD w Poznaniu

Wiosenne wyjazdowe szkolenie Społecznej Służby Instruktorskiej OZ PZD w Poznaniu

23 maja 2018r odbyło się wyjazdowe szkolenie Społecznej Służby Instruktorskiej OZ PZD w Poznaniu, które przygotował i prowadził instruktor ds. ogrodnictwa OZ Mieczysław Marek. W szkoleniu uczestniczyli: krajowi, okręgowi i ogrodowi instruktorzy Społecznej Służby Instruktorskiej.
Komunikat w sprawie konieczności zgłaszania wystepowania Barszczu Sosnowskiego.

Komunikat w sprawie konieczności zgłaszania wystepowania Barszczu Sosnowskiego.

Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi) – okazały gatunek należący do rodziny selerowatych zaliczany jest do roślin inwazyjnych. W Polsce objęty jest prawnym zakazem uprawy, rozmnażania i sprzedaży.
Zebranie sprawozdawcze R.O.D.

Zebranie sprawozdawcze R.O.D. "Wspólnota" w Gnieźnie

W sobotę 20 kwietnia 2018r o godz.16.30.w świetlicy szkoły ponad gimnazjalnej im. Jana Pawła II odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków PZD Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Wspólnota” w Gnieźnie za rok 2017. Zebranie sprawozdawcze rozpoczął prezes Henryk Bujanowski.
Prezes ROD „Karolin” u Zastępcy Prezydenta Tomasza Lewandowskiego.

Prezes ROD „Karolin” u Zastępcy Prezydenta Tomasza Lewandowskiego.

Kiedy występuje bezsilność w stosunku do instytucji które do 1 stycznia 2018r wykonywały swoje obowiązki na poziomie dobrym, to od 1 stycznia 2018r po wprowadzeniu regulaminu GOAP wszystko się zmieniło na gorsze. Działkowcy muszą kupić kontenery na BIO odpady...............
Poznańscy Seniorzy na działkowym szlaku

Poznańscy Seniorzy na działkowym szlaku

Koło Seniorów „Piastun” przy Domu Kultury „Na Skarpie” SM „Osiedle Młodych”, skupia mieszkańców osiedli spółdzielczych, z czego 80% to obecni lub byli Działkowcy. Klubowicze lubią aktywnie spędzać czas, spotykając się w Domu Kultury.
Narada prezesów poznańskich ogrodów działkowych

Narada prezesów poznańskich ogrodów działkowych

25 maja br. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i ......
Inauguracja jubileuszowej XXV edycji  konkursu „Zielony Poznań”

Inauguracja jubileuszowej XXV edycji konkursu „Zielony Poznań”

W dniach 12-13 maja 2018 r. przy pięknej słonecznej pogodzie Urząd Miasta Poznania z Paniami Eweliną i Basią na czele, zorganizował kiermasz ogrodniczy, inaugurujący jubileuszową XXV edycję konkursu „Zielony Poznań, który odbył się w Parku Wilsona. Okręgowy Zarząd PZD w Poznaniu jak co roku prezentował...................
 Posiedzenie Kolegium Prezesów Powiatu Kościańskiego.

Posiedzenie Kolegium Prezesów Powiatu Kościańskiego.

W dniu 10 maja 2018 roku  w świetlicy ROD „Relaks” w Kościanie odbyło się posiedzenie Kolegium Prezesów Powiatu kościańskiego, któremu przewodniczył Przewodniczący Kolegium Prezesów kol. Marek Kalemba a w zebraniu uczestniczyli Prezesi ROD Powiatu. Okręgowy Zarząd PZD w Poznaniu reprezentował kol. Sylwester Chęciński Pierwszy Wiceprezes OZ PZD.
Pokaz cięcia drzew i krzewów w  ROD „Wspólnota” Gniezno

Pokaz cięcia drzew i krzewów w ROD „Wspólnota” Gniezno

18 kwietnia 2018r o godz. 17.00  na terenie ROD „Wspólnota” w Gnieźnie przy pięknej słonecznej pogodzie, odbył się już drugi pokaz cięcia drzew i krzewów zorganizowany przez Zarząd ROD „Wspólnota” w Gnieźnie.
Prezesi trzech śremskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych u Burmistrza

Prezesi trzech śremskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych u Burmistrza

W piątek 27 kwietnia 2018 roku prezesi trzech śremskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych spotkali się  z Burmistrzem Śremu Adamem Lewandowskim w siedzibie Gminy Śrem w celu podpisania umowy dotyczącej pomocy finansowej w formie dotacji celowej z przeznaczeniem na dofinansowanie remontów w ogrodach działkowych.
Walne zebranie sprawozdawcze w ROD „Na Zboczu”

Walne zebranie sprawozdawcze w ROD „Na Zboczu”

W sobotę 21 kwietnia 2018 roku w świetlicy działkowej Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Na Zboczu” w Śremie odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków Polskiego Związku Działkowców naszego ogrodu za 2017 rok.
Nic dodać, nic ująć w ROD

Nic dodać, nic ująć w ROD "Cybinka"

Artykuł redakcji gazetki osiedlowej "MY" red. Marcina Dymczyka obecnego na Walnym Zebraniu w ROD "Cybinka" w pełni oddaje atmosferę, powagę i przebieg zebrania.
“Goodbye spring, hello summer” w ROD

“Goodbye spring, hello summer” w ROD "Eko - Relsks " - Międzychód

Nie tak dawno bo 5 kwietnia 2018r w Głosie Wielkopolskim mówiłem „Nie dajmy się zwariować nagłym ociepleniem.      Zachęcałem do korzystania z pierwszych promieni słonecznych, pierwszych kwiatów i wykonywania wszystkiego w harmonii z przyrodą.
Wiosna w ogrodach działkowych

Wiosna w ogrodach działkowych

Zawitała wreszcie długo oczekiwana wiosna. Mieszkańcy miasta tłumnie wylegają ze swoich domów, aby korzystać z ciepłych promieni słonecznych i cieszyć się widokiem odżywającej zieleni i rozkwitłych kwiatów.
Sezon na bezpieczeństwo w ROD w 2018 roku rozpoczęty

Sezon na bezpieczeństwo w ROD w 2018 roku rozpoczęty

Sezon ogrodniczy rozpoczął się na dobre. Działkowcy rozpoczęli już prace na swoich działkach. Aby działkowcy mogli spokojnie oddawać się swojej pracy, ktoś musi im ten spokój zapewnić. Bezpieczeństwo to komfort dla działkowca i jego rodziny a także czynnik stabilizacji i rozwoju.Recepty na stuprocentowe bezpieczeństwo nie ma, zależy ono jednak od inwencji całej społeczności ogrodowej i stałej współpracy ze służbami porządkowymi.
Pokaz cięcia drzew, krzewów owocowych i ozdobnych w ROD

Pokaz cięcia drzew, krzewów owocowych i ozdobnych w ROD "Karolin"

W sobotę 13 kwietnia 2018r o godz. 11.00  na terenie ROD „Karolin” przy pięknej słonecznej pogodzie, odbył się pokaz cięcia drzew i krzewów zorganizowany przez zarząd ROD „Karolin”. W pokazie uczestniczyło liczne grono działkowców ROD „Karolin”..........
To już trzeci pokaz cięcia drzew, krzewów owocowych i ozdobnych

To już trzeci pokaz cięcia drzew, krzewów owocowych i ozdobnych

W sobotę 14 kwietnia 2018r o godz. 11.00  na terenie ROD „Leszczynko” w Lesznie przy pięknej słonecznej pogodzie, odbył się już trzeci pokaz cięcia drzew i krzewów zorganizowany przez Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Poznaniu i  Zarząd ROD „Leszczynko” w Lesznie.
Wystawa fotograficzna  w średzkim ROD im. Jerzego Niedziałkowskiego

Wystawa fotograficzna w średzkim ROD im. Jerzego Niedziałkowskiego

6 kwietnia 2018r. przy wiosennej pogodzie w Świetlicy Domu Działkowca ROD im. Jerzego Niedziałkowskiego w Środzie Wielkopolskiej dokonano otwarcia dwuczęściowej wystawy zdjęć pochodzących z kolekcji Ewy Jasińskiej - lokalnej działkowczyni oraz  podróżniczki i pasjonatki fotografowania przyrody, a szczególnie ptaków.
Młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych nr 102 w ROD ks.L.Przyłuskiego

Młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych nr 102 w ROD ks.L.Przyłuskiego

W ROD ks.L.Przyłuskiego młodzież wraz z opiekunkami z Zespołu Szkół Specjalnych nr 102 z ul. Przełajowej pod okiem swoich opiekunek w ramach lekcji o przysposobieniu do pracy pomagała po okresie zimowym sprzątnąć plac zabaw.
Reakcja OZ PZD w Poznaniu na artyk. w

Reakcja OZ PZD w Poznaniu na artyk. w "Gazecie Wyborczej"

Michał Wójcik zabiera wątpliwej jakości głos w sprawie ogrodnictwa działkowego. Tym razem w artykule pt. „Wyrzucają ludzi z ogrodów” zamieszczonym w wtorkowym wydaniu gazety z 10.04.2018r. próbuje opisać trudny problem zamieszkiwania na ogrodach działkowych. Niestety czyni to jak zwykle nieudolnie, wybiórczo i nierzetelnie. Zabieramy głos w tej sprawie będąc do tego szczególnie uprawnieni, jako że o  Poznaniu autor parokrotnie wypowiada się przywołując wypowiedzi różnych...
« pierwsza1234567ostatnia »