Spacer ogrodniczy na temat żywienia roślin i kompostowania w ROD „Przy Torach” w Buku

20 czerwca 2026 r. w ROD ,,Przy Torach" w Buku odbyło się spotkanie z panem Jackiem Rogalskim mgr inż. z Katedry Fizjologii Roślin Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Spotkanie to miało mieć charakter spaceru po naszym ogrodzie, ale po krótkiej rozmowie z panem Jackiem doszliśmy do wniosku że spotkanie odbędzie się na jednej z działek. Jak zawsze na tego typu spotkanie można było liczyć na tych samych działkowców. Zainteresowanych kompostowaniem oraz dożywianiem roślin na naszych działkach znalazła się ładna grupa. Podczas spotkania omawiana została sprawa dożywiania roślin warzywnych, tu zaznaczę, że głównymi warzywami były pomidory i ogórki.

Kolejnym tematem jaki omawialiśmy to kompostowanie. Kompostowniki to świetny sposób na pozbycie się resztek z naszych działek. Skoszona trawa, liście, gałązki, które są pocięte, resztki roślin warzywnych oczywiście bez oznak jakichkolwiek chorób, a także chwasty bez nasion. Z prawidłowo prowadzonego kompostownika, otrzymujemy świetny bezpłatny nawóz dla roślin, które znajdują się na naszych działkach.

Pogoda podczas spotkania dopisała. Spotkanie to zakończyło się przy przepysznych wypiekach.

 

Rafał Kowalski
Prezes ROD ,,Przy Torach" w Buku