Dzień Działkowca w ROD „Odrodzenie” w Środzie Wlkp.

W gorące sierpniowe popołudnie (24 sierpnia 2019r) działkowcy z ROD „Odrodzenie” bawili się na Dniu Działkowca. Swoją obecnością zaszczycili nas Starosta Średzki Pan Ernest Iwańczuk, Prezes Forum Kobiet na Wielkopolskę Pani Katarzyna Kaźmierczak oraz Prezesi zaprzyjaźnionych ogrodów Pan Zenon Król Prezes ROD im. J. Niedziałkowskiego i Pan Stanisław Pruszyński Prezes ROD im. T Kościuszki w Środzie Wlkp.

Na wszystkich gości i oczywiście wszystkich działkowców czekał słodki poczęstunek, który przygotowały nasze Panie z ogrodu, była także kiełbasa z grilla i pyszna grochówka, wiec nikt głodny nie pozostał. Zabawa taneczna trwała do późnych godzin nocnych, a o oprawę muzyczną zadbał DJ „Kolorado” ze Środy Wlkp. Imprezę uatrakcyjniały konkursy. Konkurs z wiedzy ogrodniczej przygotował nasz Instruktor Pan Bogdan Kamiński, pytania w ciekawy sposób przedstawiały przepisy regulaminu i uczyły wiedzy z uprawy działki. Zorganizowaliśmy także konkurs w strzelaniu z wiatrówki. W obu konkursach działkowcy otrzymali ciekawe nagrody. O najmłodszych zatroszczyły się Panie animatorki z grupy „Milusińscy”, które organizowały konkursy dla dzieci, malowały twarze, zaplatały warkoczyki i udostępniły zamek dmuchany. Dla Dzieci przygotowane były również lody i wata cukrowa. Swój sprzęt zaprezentowała Państwowa Straż Pożarna, a dzielnicowy sierż. Roman Stolarek udostępnił dzieciom radiowóz.

Zarząd ROD dziękuje wszystkim osobom, które pomogły w zorganizowaniu Dnia Działkowca, w tym naszym kochanym działkowcom, którzy włożyli dużo serducha w przygotowanie naszego święta. DZIĘKUJĘ!!!

Prezes ROD "Odrodzenie"
Przemysław Jaśkowiak