ROD im. mjr. Dobrzyckiego w Obornikach świętował Dzień Działkowca!!

W piękny letni dzień, 25 sierpnia 2023 roku, zrobiło się bardzo gwarno i świątecznie na terenie przy domu działkowca. Barwnie udekorowany plac, zastawione stoły, przyjemna nastrojowa muzyka, ogrom działkowców oraz znakomici goście . To znak, że za moment rozpocznie się tradycyjny Dzień Działkowca 2023 roku.

Maria Molska, prowadząca imprezę, dała sygnał do rozpoczęcia świętowania. Prezes ROD dokonał wnikliwej analizy pracy zarządu, przedstawił osiągnięcia minionego roku. Zwrócił uwagę na efekty inwestycyjne, które dzięki środkom z Unii Europejskiej oraz z Gminy Oborniki pozwoliły rozwiązać kolejne potrzeby naszego ogrodu.

Poinformował zebranych o zdobyciu pierwszego miejsca na szczeblu Okręgu w konkursie „Najlepszy ROD 2023 roku”. Wspomniał również o tym, że w Warszawie czeka na nas niespodzianka, która zmaterializuje się 1 września 2023 r.  podczas Krajowych Dni Działkowca. Prezes ROD mówił również o potrzebie przestrzegania przez działkowców podstawowych aktów prawnych naszego Związku.

Bardzo ważnym wydarzeniem dla działkowców były wyróżnienia i odznaczenia i tak: czworo działkowców odznaczono złotymi odznakami „Zasłużony Działkowiec”, dwoje działkowców otrzymało srebrne odznaki, siedmioro brązowe oraz trzy osoby uhonorowano odznakami „Za zasługi dla ROD”.

Tradycyjnie rozstrzygnięto ogrodowy konkurs „Wzorowa Działka 2023 roku”. W konkursie ogrodowym nagrodzono dziesięcioro użytkowników najpiękniejszych działek.

Wypada podkreślić, że w tym roku z gratulacjami i podziękowaniami dla ogrodu przybyli: Starosta Obornicki, Burmistrz Obornik, przedstawiciel Posła na Sejm RP, kandydat na Posła RP, Radny Rady Miejskiej w Obornikach oraz zaprzyjaźnieni prezesi ROD z Obornik i Szamotuł. 

Po oficjalnej części odbyła się biesiada ogrodowa, był cudowny tort, wspaniałe ciasto, aromatyczna kawa oraz nastrojowa muzyka. Był zatem czas na merytoryczne rozmowy dotyczące przyszłości naszego ogrodu.

Jan Molski prezes ROD.