Działkowe Zaduszki i Święto Niepodległości w ROD im. ks. Przyłuskiego w Poznaniu

W czwartek 9 listopada w świetlicy ROD im. ks. L. Przyłuskiego spotkaliśmy się na corocznej imprezie ”Działkowe Zaduszki i Święto Niepodległości”. Po raz dziewiąty, dzięki dotacji finansowej Urzędu Miasta Poznania, działkowcy i sympatycy działek mogli zapoznać się z historią naszego miasta od czasów jego powstania, przez okres Powstania Wielkopolskiego, aż do wybuchu II wojny Światowej. Przybliżenie historii Poznania, przybliżenie okresu walk o niepodległość, taki był zamiar pomysłodawczyni i prezes Stowarzyszenia Barbary Czapla, której pomagała pani Alicja Serba oraz DJ pan Waldek. Szczególnie szeroko był przedstawiony okres Powstania Wielkopolskiego, łącznie z wyświetlaniem zdjęć z tego okresu. Minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy zginęli w walce o niepodległość i w walce z okupantem, jak również naszych bliskich, zmarłych działkowców.

Tradycją spotkań jest poczęstunek przybyłych gości rogalami barcińskimi, jak również przy akompaniamencie muzycznym - śpiew  znanych pieści i piosenek żołnierskich  o Poznaniu. Jak co roku frekwencja dopisała, również zaproszeni goście nie zawiedli. Pana Prezydenta Jędrzeja Solarskiego reprezentował pan Gerard Hajgelman - Zastępca Dyrektora Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UM Poznania, przybył również Prezes OZ PZD pan Zdzisław Śliwa z członkami Okręgowego Zarządu, przybyli licznie prezesi ogrodów działkowych i działkowcy z różnych ogrodów działkowych, a szczególnie z ogrodu który nas gościł.

Dziękuję za mile wspólnie  spędzone popołudnie. Do zobaczenia za rok na jubileuszowym dziesiątym Spotkaniu „Działkowe Zaduszki i Święto Niepodległości”.

 

Prezes Stowarzyszenia
Kultura i Zdrowie w ROD
Barbara Czapla