Dotacje dla poznańskich ogrodów działkowych

Rodzinne ogrody Działkowe z terenu Miasta Poznania również w 2022 r. otrzymały wsparcie finansowe z budżetu Miasta Poznania na rozwój infrastruktury ogrodowej. Oficjalne podpisanie umów na dotację z wybranymi ROD obyło się w dniu 15 czerwca 2022 r. na terenie ROD im. 1000 Lecia Państwa Polskiego w Poznaniu.  W imieniu Urzędu Miasta Poznania umowy podpisywał Zastępca Prezydenta Miasta Pan Jędrzej Solarski. Prezydent zwrócił uwagę na znaczenie ogrodów działkowych dla Miasta Poznania, szczególnie w zakresie zieleni miejskiej, jak i miejsca rekreacji i wypoczynku dla tysięcy Poznaniaków i Poznanianek.

Wśród beneficjentów tegorocznych dotacji znalazły się takie ogrody działkowe jak:

1.ROD Zagajnik – dotacja na remont nawierzchni alejek na terenie ROD

2. ROD Cybinka – dotacja na wykonanie wymiany linii kablowej energetycznej wraz z układami pomiarów energii elektrycznej

3. ROD Wypoczynek – dotacja na modernizację sieci instalacji wodnej

4. ROD Akademia Rolnicza II – dotacja na wyposażenie w infrastrukturę terenu wydzielonego w ROD na cele rekreacyjno – integracyjne, budowa wiaty i elementów siłowni zewnętrznej

5. ROD Relaks – dotacja na modernizację sieci wodociągowej

6. ROD im. 1000 Lecia Państwa Polskiego – dotacja na  remont sieci wodociągowej.

Gospodarz spotkania, ROD im. 1000 Lecia Państwa Polskiego po raz drugi jest beneficjentem dotacji na rozwój infrastruktury ROD. We wcześniejszych latach z środków pochodzących z dotacji z budżetu Miasta Poznania udało się wykonać remont elewacji Domu Działkowca.

W uroczystości uczestniczył również przedstawiciel Okręgowego Zarządu PZD w Poznaniu, wiceprezes Okręgu – Zenon Brzozowski. Pana Prezes w imieniu zarówno Okręgu jak i ogrodów działkowych złożył na ręce Prezydenta Jędrzeja Solarskiego serdeczne podziękowania za wparcie i wkład finansowy w rozwój ogrodów działkowych na terenie Miasta Poznania.

 

Agata Wróbel

Dyrektor Biura Okręgu