Działkowcy świętowali w ROD "Zielony Zakątek" w Nowym Tomyślu

Działkowcy świętowali! W sobotnie popołudnie 10 sierpnia 2019r. w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Zielony Zakątek" w Nowym Tomyślu odbył się festyn z okazji Dnia Działkowca. Były gry i zabawy dla dzieci  oraz atrakcja  spotkanie z Alpakami. W części oficjalnej wręczono zasłużonym działkowcom odznaczenia; Michałowi Dominiakowi Złota odznakę Zasłużonego Działkowca, Włodzimierzowi Krzyżaniakowi Srebrną odznakę Zasłużonego Działkowca, a Brązowe odznaczenia otrzymali: Ignacy Galas, Barbara Przybylak, Krystyna Dygus, Włodzimierz Krakowski i Stanisław Kulus .

Obecny na naszym święcie Poseł na Sejm RP Krzysztof Paszyk złożył  działkowcom życzenia,  pogratulował osiągnięcia i ładnych plonów z działek, które były wystawione na stoisku warzywno-kwiatowym przygotowanym przez  Działkowców  Małgorzatę Maciejewską i Barbarę Przybylak.

Odbyły się również zawody strzeleckie  i inne atrakcje. W części artystycznej wystąpił Pan Andrzej z Zespołu Łazarski Krąg z Poznania.  Przy wspólnej grochówce,  piwku  i pięknej tanecznej muzyce zabawa działkowa  trwała do późnych  godzin nocnych w której uczestniczyli także mieszkańcy naszej lokalnej społeczności.

ROD "Zielony Zakątek" w Nowym Tomyślu

 

Link do artykułu w wielkopolskamagazyn.pl

Dzień Działkowca w ROD "Zielony Zakątek" na filmie na YouTube