Działkowcy zakończyli XXIX edycję konkursu „Zielony Poznań”

Po raz XXIX poznańscy działkowcy wzięli udział w organizowanym przez Miasto Poznań konkursie „Zielony Poznań” i jak co roku stanowili największą grupę uczestników konkursu – w tegorocznej edycji wzięło udział 1086 użytkowników działek z 20 ROD.

Listopad to już tradycyjnie czas uroczystego zakończenia konkursu. Gala Finałowa 29. edycji konkursu "Zielony Poznań" odbyła się 16 listopada 2022 r. w Kolegium Zembala Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Uroczyste zakończenie w Rodzinnych Ogrodach Działkowych odbyło się 17 lutego 2023 r. Na uroczystość zaproszenie przyjęli Joanna Jajus - Dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UM Poznania oraz Gerard Hajgelman - Zastępca Dyrektora Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UM Poznania. Na uroczyste zakończenie konkursu przybyli przedstawiciele zarządów ROD organizujący i prowadzący konkurs w ogrodach, laureaci wytypowani do etapu miejskiego konkursu oraz członkowie komisji konkursowej OZ.

Podczas uroczystości wiele ciepłych słów w stronę działkowców skierowała Joanna Jajus -Dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UM Poznania, która podkreśliła znaczenie skali konkursu i liczby jego uczestników. Zaprosiła wszystkich obecnych do udziału w kolejnej - 30. już edycji konkursu. Także Zdzisław Śliwa – Prezesa OZ PZD w swoim wystąpieniu podkreślił liczebną siłę jaką stanowią działkowcy uczestniczący w konkursie „Zielony Poznań”. Zaznaczył wsparcie i dobra współpracę z Poznaniem na polach działalności działkowców.

Zakończenie konkursu to moment uhonorowania laureatów i osób, które czynnie angażują się w organizację konkursu. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uznania oraz nagrody w postaci książek ogrodniczych oraz nasion roślin miododajnych.

tekst: Magdalena Klessa-Kiec
Główny specjalista ds. ogrodniczych
OZ PZD w Poznaniu

Zdjęcia: Andrzej Górczyński