Dzień Dziecka w ROD im. Władysława hr. Zamoyskiego w Bninie po raz drugi

Obchody DNIA DZIECKA na świecie zapoczątkowano w 1925 r. na Konferencji na Rzecz Dobra Dzieci w Genewie. W Polsce obchody tego święta wyznaczono na 1 czerwca i jest obchodzone od 1950 roku. Dzień Dziecka na świecie obchodzony jest w 140 krajach, ale nie zawsze tak jak w Polsce 1 czerwca.

Jak jest organizowane to święto? Obchody mają charakter zabaw dla dzieci, spędzania czasu z bliskimi. Organizowane są festyny na świeżym powietrzu. Dzieci otrzymują w tym dniu upominki, słodycze, itp.

W ROD w Bninie, Dzień Dziecka obchodzono dnia 25.maja 2024 r w sobotę. 

Zarząd ROD ze sponsorami i wolontariuszami zaprosili dzieci na ich święto. Przygotowano wiele atrakcji z których ulubionymi były: zjeżdżalnia dmuchana, ping-pong na powietrzu, piłkarzyki . Po raz pierwszy na naszym ogrodzie została użyta wytwornica piany do ‘Piano Party” przez firma „All We CAM” – Rafał Węglarz . Było sporo atrakcji kulinarnych: cukrowa wata, popcorn i kiełbaski z ogniska, były wypieki.  Zabawami dzieci  kierowały animatorki ze Środy Wlkp. z firmy „Ale Animacje”. Urządzono liczne konkursy z nagrodami. Główną atrakcją był festiwal kolorów „Holy Festiwal”. Razem z dziećmi bawili się rodzice. Były napoje, placki, ciasteczka i kiełbaski z grilla.

Warto więc wymienić organizatorów: Monika i Rafał Mamet, Justyna i Marek Szłapka, Arkadiusz Gabryelewicz, Maria Wojtaszek, , Magdalena Bartosz Wawrzyniak , Janusz Bresiński , Teresa  Brogul , Bogumiła Domagała , Renata Grzembowska oraz firma „All We CAN” – Rafał Węglarz.

Zarząd ROD w Bninie pokazał, że potrafi organizować zabawę „Dzień Dziecka”. Najważniejsze, źe pogoda dopisała.

Kazimierz Krawiarz