Dzień Dziecka w ROD „Tramwajarz” w Poznaniu

W słoneczne popołudnie 8 czerwca 2024 r. Zarząd ROD Tramwajarz w Poznaniu zorganizował Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka na terenie swojego ogrodu. Impreza rozpoczęła się o godzinie 14.00 - przyjechała Krówka z Lodami, a dzieci mogły swoją energię rozładować na dmuchanych zamkach. W międzyczasie dzielne Panie robiły dzieciom warkoczyki oraz tatuaże. Na świetlicy ogrodu nasze małe pociechy mogły oglądać bajki wyświetlane na rzutniku oraz grać w gry na konsoli. Oprócz tego zorganizowane zostało zwiedzanie zakamarków biura ROD - pokazaliśmy sejf, zaplecze, archiwalne materiały, dzieci robiły sobie zdjęcia na fotelu prezesa.

W związku z koniecznością likwidacji części placu zabaw - jako inspirację do dalszych planów rozwoju tego miejsca, ogłoszony został konkurs na "Wymarzony plac zabaw na moim ROD".
Prace dzieci zostały zamieszone na naszym koncie ogrodowym FB: "Rodzinny Ogród Działkowy Tramwajarz" i obecnie trwa głosowanie, które wyłoni zwycięzców. Oprócz upominków rzeczowych - trzy pierwsze prace z największą ilości reakcji na FB zostaną oprawione i wyeksponowane na naszej świetlicy, jako jedna z pamiątek z tego dnia.

Przez cały czas dużym zainteresowaniem cieszyła się wata cukrowa. Można było wejść do radiowozu policyjnego. Funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań - Północ roznosili materiały i rozmawiali z naszymi Seniorami na temat współczesnych zagrożeń bezpieczeństwa tej grupy społecznej (m.in. różnego rodzaju wyłudzenia). Dzień zakończyliśmy kiełbaską przy ognisku i wspólną integracją.

Jesteśmy zbudowani frekwencją - oprócz rodzin z naszego ogrodu gościliśmy też gości naszych działkowiczów. Na zauważenie zasługuje fakt, że bardzo dużo wnuczek i wnucząt z tej okazji odwiedziło swoich dziadków na ich ogrodzie. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji imprezy i jej dofinansowania. Pozwoliło to nam zapewnić wszystkie wspomniane wyżej atrakcje bezpłatnie. Dziękujemy firmie PKO Bank Polski, w szczególności Dyrektorowi Oddziału nr 52 w Poznaniu przy ul. Pastelowej 12 - Wojciechowi Brożynie.
Firmie MSMtechinic.com z Kiekrza, ul. Polna 15 (zajmującej się m.in. regeneracją skrzyń biegów).
Komisariatowi Policji Poznań - Północ. Wszystkim wolontariuszom, osobom które upiekły placki i wystawiły na nasz wspólny stół biesiadny i wszystkim ludziom dobrej woli...

Poniżej link do filmu jaki wrzuciliśmy na FB:
https://www.facebook.com/share/v/hqXh4YjzmFfgW7Gw/


W załączniku również Plakat promujący imprezę na ogrodzie.

 

Mateusz Tadych

Prezes ROD „Tramwajarz” w Poznaniu