Letni pokaz cięcia drzew i krzewów w ROD "Karolin" w Koziegłowach

W sobotnie przedpołudnie 26 sierpnia  2023 r. w ROD "Karolin", pod czujnym okiem Krajowego Instruktora  SSI pana Mieczysława Marka, odbył się letni pokaz cięcia drzew i krzewów.

Zenona Leś - prezes ogrodu wraz z członkami Zarządu, przywitała instruktora oraz liczną grupę działkowców. Po krótkim,  bardzo ciekawym zaprezentowaniu potrzeby cięcia letniego, instruktor przejął ster kierując się alejkami ogrodu, aby na konkretnych krzewach i drzewach omówić ich nieprawidłowe prowadzenie, dokonując korekty, tam gdzie była taka możliwość. W wielkim skupieniu  działkowcy podglądali śmiałe cięcia i słuchali instruktarzu. przekazywanego  prostymi, zrozumiałymi słowami. Wspaniała atmosfera, ciekawość i chęć pozyskania jak najwięcej informacji przeważyła doskwierający upał i zmęczenie. Podczas pokazu padło wiele zapytań,  na które  pan Mieczysław bez wahania odpowiadał.

Lekcja była niesamowita lecz czy zdamy egzamin? To się okaże. Działkowcy gromkimi brawami podziękowali panu Mieczysławowi za spotkanie,  wyrażając potrzebę kontynuacji takich spotkań z fachowcem.

Zenona Leś
Prezes ROD  "Karolin" w Koziegłowach