Posiedzenia Komisji oświaty i szkolenia Okręgu w sprawie szkoleń dla nowych działkowców

W związku z uchwałą podjęta w grudniu 2022 r. przez OZ o powrocie szkoleń dla nowych działkowców w systemie tradycyjnym i zawieszeniu szkoleń poprzez platformę szkoleniową, 20 stycznia 2023 r.  odbyło się spotkanie Komisji oświaty i szkolenia Okręgu.

Przewodniczący Komisji – Jan Molski przypomniał uchwały JK PZD zobowiązujące nowych działkowców do odbycia szkolenia oraz przedstawił Program Oświatowy PZD. Prezes Okręgu Zdzisław Śliwa przedstawił i omówił prezentację z zakresu Prawa w PZD, historii ogrodnictwa działkowego oraz etyki i dobrych obyczajów. Prezentację dotycząca zagospodarowania działki w zakresie regulaminu ROD oraz ogrodniczym przedstawiła główna specjalistka ds. ogrodniczych Okręgu – Magdalena Klessa-Kiec.

Komisja zdecydowała o konieczności zaopatrzenia kolegiów prezesów, w których odbywają się szkolenia dla nowych działkowców, w projektory multimedialne. Prowadzący szkolenia otrzymali prezentacje, dzienniczki szkoleń i druki zaświadczeń o ukończeniu szkolenia.

Od roku 2023 szkolenia dla nowych działkowców odbywać się będą w następujących kolegiach prezesów zarządów ROD: Gniezno, Gostyń, Leszno, Międzychód, Nowy Tomyśl, Rawicz, Szamotuły i Oborniki, Śrem, Wolsztyn i Września. Szkolenia dla nowych działkowców odbywać się będą oczywiście także w biurze OZ w Poznaniu.

Magdalena Klessa-Kiec
główna specjalistka ds. ogrodniczych Okręgu