Pożegnanie Komisji Rozjemczych w KR PZD

Dnia 4 listopada 2014 r. w  Warszawie odbyło się pożegnanie odchodzącego do historii po 33 latach działalności, organu  rozjemczego PZD.

Na zaproszenie Prezesa Polskiego Związku Działkowców, Eugeniusza Kondrackiego, udział w spotkaniu wzięli – członkowie Prezydium Krajowej Rady PZD, Krajowej Komisji Rozjemczej oraz przewodniczący Okręgowych Komisji Rozjemczych.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Prezes PZD Eugeniusz Kondracki w swoim wystąpienie podziękował za lata pracy, podkreślił zdobyte doświadczenie w rozpatrywaniu trudnych ludzkich spraw przez Komisje Rozjemcze.

Komisje Rozjemcze stosując prawo Związkowe uczyły tego prawa zarówno działkowców, jak i zarządy ROD. Kończąc swoje wystąpienie Prezes PZD prosił o przekazanie słów podziękowania Koleżankom i Kolegom działającym w terenie, licząc na dalszy udział w strukturach PZD i dzielenie się radą i doświadczeniem w pracy na rzecz działkowców, ogrodów i Związku. Członkowie zlikwidowanego organu rozjemczego otrzymali pamiątkowe pisemne podziękowanie oraz statuetkę bogini Temidy, opiekunki prawników.

Osobiście również serdecznie dziękuję Koleżankom i Kolegom z Okręgowej Komisji Rozjemczej, Ogrodowych Komisji Rozjemczych za lata współpracy, co miało istotny wpływ na poczucie bezpieczeństwa wśród działkowców i budowania pozytywnego wizerunku Związku. 

 

Janusz Marian Cybichowski
b. Przewodniczący Okręgowej Komisji Rozjemczej w Poznaniu      

 

Załącznik kilka zdjęć z uroczystości w Warszawie