Pożegnanie lata w ROD im. mjr Dobrzyckiego w Obornikach

W sobotę 13 września 2014 roku działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. mjr Dobrzyckiego w Obornikach spotkali sie, aby podsumować całokształt pracy w bieżącym roku. Spotkanie działkowców było kolejną okazją do wyróżnienia najaktywniejszych naszych kolegów w mijającym sezonie. Wręczono odznaki zasłużonego działkowca, nadano kolejne honorowe tytuły „Seniora Ogrodu 2014 roku” oraz podziękowano działkowcom za prace społeczne na rzecz ogrodu.

Prezes ROD w swoim programowym wystąpieniu przedstawił najistotniejsze zadania czekające działkowców w tegorocznej „Gorącej Jesieni”.

  1. 18 października  2014 roku odbędzie się zebranie wszystkich działkowców korzystających z działek w celu przeprowadzenia głosowania w sprawie wyboru stowarzyszenia ogrodowego, które będzie prowadziło ROD.
  2. 23 października 2014 roku w Warszawie odbędzie sie Zjazd PZD w celu uchwalenia nowego statutu stowarzyszenia. Będzie to nasza mini „ Konstytucja” bardzo ważny dokument określający zasady funkcjonowania stowarzyszenia ogrodowego PZD.
  3. W obronie naszych altan ogrodowych nadal zbieramy podpisy poparcia pod projektem obywatelskim zmian w ustawie Prawo budowlane.
  4. 16 listopada 2014 roku odbędą się wybory samorządowe, w których wystartują przedstawiciele naszego ogrodu.  Zgodnie z zasadą „działkowcy głosują na działkowców” należy zakładać, że nasz ogród będzie miał swoich przedstawicieli w samorządzie gminnym i powiatowym.

Część towarzyska imprezy przebiegała w miłej i sympatycznej atmosferze. Przy gorącej kawie i smacznej kiełbasce dyskusje trwały do późnych godzin wieczornych. Chętni mogli potańczyć „pod gwiazdami” w rytmach biesiadnych melodii.