ROD Meblarz w Swarzędzu pisze do RPO

Swarzędz, dnia 10 września 2014 r.

 

ROD „Meblarz”
ul. Z. Grudzińskiego 43
62-020 Swarzędz

 

 

Do: Pani Rzecznik prof. Irena Lipowicz

 

W związku z artykułem Pani Rzecznik opublikowanym w „Rzeczpospolitej”, dnia 20 sierpnia 2014 roku, artykuł pt. „Ogródki działkowe i konstytucja” uważamy, że dość nagonki na działkowców. Nikt nikogo nie zmusza do pozostania w Związku, przecież ogrodu nie trzeba mieć w PZD, można kupić w dowolnym miejscu rekreacyjnym.

Kolejne artykuły i roztrząsanie kruczków prawnych, paragrafów to zwracanie na siebie uwagi, bez korzyści dla borykających się z coraz bardziej dziwacznymi problemami działkowców(altany zwykłe czy ażurowe?!).

My działkowcy – POLACY czujemy się stłamszeni i zaszczuci przez osobę, która powinna bronić naszych praw(rzecznik?!).

Mamy tego dość i mówimy - NIE!

 Wybór stowarzyszenia i przynależenie do niego to indywidualna sprawa i prawo każdego obywatela. To, że większość działkowców chce i wyraża poparcie dla PZD, nie powinno być problemem, a radością że działkowcy chcą razem tworzyć coś dobrego za swoje własne pieniądze.

Chcielibyśmy cieszyć się naszymi ogrodami, wolnym powietrzem , które niekiedy zastępują nam wyjazdy wakacyjne, zamiast bać się czy kolejny nominowany na stanowisko polityk nie będzie naszym kosztem promował swojej osoby.

 

 

 

Prezes zarządu

Anna Graczyk

Wiceprezes Zarządu

Zygmunt Firlik