Spotkanie wigilijno – noworoczne w Kórniku

Pełnych ciepła, spokoju i radości
Świąt Bożego Narodzenia
Oraz pomyślności i sukcesów
W Nowym 2020 Roku.

W przeddzień świąt Bożego Narodzenia, w piątkowe popołudnie - 20. Grudnia 2019 r, Kolegium Prezesów ROD gminy Kórnik zorganizowało coroczne spotkanie wigilijno-noworoczne. Uroczystość odbyła się w jednym z lokali gastronomicznych w Kórniku-Bninie. Obecni na spotkaniu byli Prezesi Kolegium oraz Przedstawiciele ROD gminy Kórnik. W spotkaniu uczestniczyli: Wiceburmistrz Miasta i Gminy Kórnik – Bronisław Dominiak oraz Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Kórnik – Adam Lewandowski. Okręgowy Zarząd reprezentował Wiceprezes OZ PZD - Zenon Brzozowski.

Na wstępie Przewodniczący Kolegium – Stanisław Wawrzyniak uroczyście przywitał wszystkich zaproszonych Gości, kolejno głos zabrał Wiceburmistrz UMiG w Kórniku Bronisław Dominiak. Wiceprezes Okręgu Zenon Brzozowski podczas przemówienia dużo uwagi poświęcił zmianom w gospodarowaniu odpadów w Gminie, jakie zostaną wprowadzone po nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Przy dźwięku kolęd, łamaniu opłatkiem i składaniu życzeń świąteczno-noworocznych, zaproszeni goście spożyli wigilijną kolację złożoną z tradycyjnych potraw. Podczas spotkania Prezesi wymieniali się doświadczeniami i pracą z mijającego roku, a także wspominali o planach inwestycyjnych w ROD na kolejne lata. W świątecznie ozdobionej sali, oprócz życzeń i bożonarodzeniowych refleksji poruszane były również najważniejsze problemy z jakimi spotykają się Zarządy ROD. W świątecznej atmosferze spotkanie zakończyło się w godzinach wieczornych.

Tekst i zdjęcia
Piotr Niezgodzki
PREZES ROD „Szczytniki”
Gmina Kórnik