W trosce o bezpieczeństwo w ogrodzie!! (ROD im. mjr. Dobrzyckiego w Obornikach)

Po serii włamań do altan ogrodowych w tutejszym ogrodzie, zarząd ROD podjął błyskawiczne działania. W petycji skierowanej do Komendanta Powiatowego Policji w Obornikach poproszono, aby w trybie pilnym odbyć spotkanie robocze z policjantami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo naszego ogrodu.

Spotkanie zarządu ROD z aspirantem Wojciechem Grzybkiem odbyło się 28 marca 2024 roku w siedzibie zarządu ROD. W trakcie owocnych rozmów przyjęto następujące ustalenia:

  1. Przedstawiciele Policji Państwowej będą systematycznie patrolować ogród, zwracając szczególną uwagę na miejsca spotkań młodzieży i ich „biesiadowanie”.  Bardzo ważnym elementem będzie również dostarczanie materiałów edukacyjnych dla działkowców dotyczących zabezpieczenia mienia działkowców przed możliwościami ich kradzieży.
  2. Przedstawiciele zarządu ROD podejmą działania mające na  celu rozszerzenia monitoringu ogrodowego oraz pozyskanie środków finansowych na oświetlenie kolejnych alejek ogrodowych. W celu zwiększenia widoczności w ROD wielu działkowców będzie musiało pozbyć się wysokiego zadrzewienia na działkach.

Spotkanie zakończyło się wspólnym przeglądem całego ogrodu.

 

Jan Molski Prezes Zarządu ROD im. mjr. Dobrzyckiego.