Wakacyjny konkurs przyrodniczy w ROD im. M. Jackowskiego w Poznaniu

Rodzinny Ogród Działkowy w Poznaniu im. M. Jackowskiego przy ul. Wspólnej 58 zorganizował wakacyjny konkurs dla dzieci. Udział mogły brać wszystkie dzieci wypoczywające w naszym ogrodzie. Temat konkursu „Nasi sąsiedzi” był mocno zastanawiający,  tym bardziej, że warunkiem konkursu było to, że na zdjęciach nie mogą znaleźć się ludzie.

Nasi milusińscy wnet pojęli, że chodzi o wszystkie zwierzęta, jakie pojawiają się na naszych ogródkach. Przysłane zdjęcia pokazują piękne ptaki, całe mnóstwo różnorodnych owadów, oraz  koty mieszkające na naszych działkach. Prawdziwym rarytasem była piękna ważka, ale również rudy lisek spacerujący alejką. Jury miało trudny orzech do zgryzienia i postanowiło przyznać równorzędne nagrody dla wszystkich uczestników. Nagrodą, oprócz słodyczy był „Hotel dla owadów” oraz pamiątkowy dyplom  dla każdego uczestnika. Podczas wręczania nagród, dzieci opowiadały w jakich okolicznościach powstały zdjęcia, kto im pomagał i jakie były związane z tym przygody. Autorzy prac potwierdzili, że wcale nie było to łatwe zadanie, a modele i modelki wcale nie pomagały.

W siedzibie zarządu zorganizowano wystawę wszystkich prac. Pani Prezes Bogumiła Sobierała wręczyła dzieciom nagrody oraz pogratulowała bystrego oka, cierpliwości i wspaniałych zdjęć opisujących  urozmaicone  życie zwierząt na naszych ogródkach działkowych.

Zarząd podziękował małym przyrodnikom za to, że pokazują dorosłym jak ważna jest przyroda, która nas otacza, jak bliskie jest nam  wszystko, co się rusza, rośnie, wydaje odgłosy, a także to, że my wszyscy jesteśmy częścią przyrody.

Rozdanie nagród odbyło się na specjalnym posiedzeniu zarządu ROD, na które zaproszone zostały dzieci wraz z opiekunami. Dorośli zgodzili się, że takie inicjatywy muszą zostać podtrzymane.

Na załączonych zdjęciach znajdują się prace dzieci, wystawa, oraz moment wręczenia nagród przez panią Prezes.

Rafał Pawłowicz
wiceprezes zarządu ROD
im. M. Jackowskiego w Poznaniu