Zakończenie jubileuszowej XXX edycji konkursu „Zielony Poznań”

W bieżącym roku po raz trzydziesty odbył się konkurs „Zielony Poznań” pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania. W sześciu kategoriach, jakie są uwzględnione w konkursie, jedna jest poświęcona działkom w rodzinnych ogrodach działkowych. W tegorocznej edycji do konkursu zgłoszonych zostało 1330 działek z 23 poznańskich ROD.

Pierwszego przeglądu działek dokonują komisje ogrodowe powołane przez zarządy ROD. Wytypowane w ten sposób działki oceniają następnie komisje z Okręgowego Zarządu PZD. Do ścisłej czołówki wytypowanych zostało dziesięć działek, które obejrzała komisja miejska.

Zwycięzcami konkursu w kategorii działki w RDD zostali:

  1. Pani Danuta Wener – ROD im. Lotnictwa Polskiego
  2. Państwo Halina i Janusz Lewczyńscy – ROD „Złotowska II”
  3. Pani Blanka Skiba – ROD im. ks. L. Przyłuskiego

Uroczysta gala zakończenia konkursu odbyła się 29 listopada 2023 roku w Sali Kongresowej na terenie MTP w Poznaniu. Gospodarzem uroczystości był Zastępca Prezydenta Miasta Poznania pan Jędrzej Solarski, który wręczył zwycięzcom dyplomy i nagrody. Muzyczne akcenty podczas gali zapewnił zespół Klub Szyderców Bis, który wykonał także autorską piosenkę „Zielony Poznań”. Jubileuszowa edycja była także okazją do złożenia podziękowań dla tych, którzy na przestrzeni wszystkich edycji byli jej wielokrotnymi laureatami, jak pani Mariola Sitz-Nogaj z ROD „Urodzaj”, która trzykrotnie zajęła pierwsze miejsce.

Magdalena Klessa-Kiec
OZ PZD w Poznaniu

Film Pana Józefa Gęzikiewicza z zakończenia "Zielonego Poznania"

Informacja na temat Gali Jubileuszowej zamieszczona na stronie UM Poznania